Αρχή Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Όταν τα όργανα ηχούν και χορεύουν

Όταν τα όργανα ηχούν και χορεύουν

lixi 2013 1Με μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή των μαθητών όλων των τάξεων πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 10 Ιουνίου στο Πολιτιστικό Κέντρο Ευόσμου η κεντρική σχολική εκδήλωση του σχολείου μας για τη λήξη του σχολικού έτους 2012-13.

Όlixi 2013 2πως μαρτυρά και το όνομά της "Όταν τα όργανα ηχούν και χορεύουν..." κυρίαρχα στοιχεία της εκδήλωσης υπήρξαν η μουσική και ο χορός, στα οποία διέπρεψαν οι μαθητές μας, κερδίζοντας το θερμό χειροκρότημα όλων των παρευρισκομένων στο κινηματοθέατρο του πολιτιστικού κέντρο.

lixi 2013 3Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας και σε όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου που βοήθησαν για την παρουσίαση αυτής της τόσο όμορφης παρ?στασης!

lixi 2013 4Συγκινητική υπήρξε στο τέλος η στιγμή του αποχαιρετισμού από τους μαθητές της Στ΄ τάξης που του χρόνου ανοίγουν τα πανιά τους για νέους προορισμούς! Τους ευχόμαστε ό,τι καλύτερο και να διατηρούν τις καλύτερες αναμνήσεις από τα σχολικά τους χρόνια!

Ας δούμε όμως τον πρωτότυπο και δημιουργικό αποχαιρετισμό τους προς τους δασκάλους και το σχολείο τους: